piątek, 24 marca 2017

Słodka Rosamunda

                                                      Witam !
 Przedstawiam moją kolejną chustę w ramach PODZIERGAJMY WSPÓLNIE . Wzór chusty Rosamuda jest bardzo prosty - powtarzalny a dający fajny efekt końcowy. Niestety włóczka jest z małą ilością wełny i  jest to widoczne, ale jako miły, ciepły otulacz - chusta spełni swoje zadanie. Przez czarną nitkę w włóczce  różowy kolor jest bardzo stonowany i spokojny.
Waga chusty 89g  czyli wyszło takie leciutkie otulenie.
Włóczka - VEB ALWO
42% wełna, 30% poliester, 28% akryl
100g-350m 
 druty 4 mm

wtorek, 21 marca 2017

Groszek z cytryną ....

 Ostatnio znowu wyrabiam małe kłębuszki, a wiąże się to z kompletowaniem zawartości szafy dla Evi. Nastał dla mnie sezon na tworzenie ubranek dla tego maleństwa.  Dzisiaj przedstawiam dwie ostatnie produkcje:


                                                 CYTRYNKA
                                                  oraz  GROSZEK

piątek, 17 marca 2017

Wiosenny czwarty.....

      Któregoś dnia przyszła do mnie koleżanka  i ze słowami " zrób sobie coś z tego " położyła na stół 3 motki Kocurka . Włóczka poleżała troszeczkę, aż któregoś dnia niczym pomysłowy Dobromir krzyknęłam " Wiem ! Zrobię z tego szalik "  Zaczęłam szukać jakiegoś fajnego wzoru i gdy zobaczyłam  TUTAJ    żółty szal  to natychmiast wiedziałam, że to jest to. I tak powstał  mój czwarty szal - całkowicie wiosenny. Jaka była radość i zdziwienie koleżanki gdy jej go zaniosłam to możecie sobie tylko wyobrazić i powiem Wam - ona się nim opatula.wtorek, 14 marca 2017

Zakochany gołąb...

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, chociaż jeszcze zdarzy się zimno to nie jest już tak przeszywające. Zwierzątka tez poczuły jej powiew. Koty,psy zaczynają się kręcić niespokojnie, a na parapecie gruchają gołębie. Właśnie ćwierkające ptaszki były  inspiracją do zrobienia tej sukienki. Szare piórka, a w sercu gorąco.
      Dosyć zdjęć - Frania zazdrosna o małą modelkę zakończyła sesję.

piątek, 10 marca 2017

Podróże małe i duże- Muzeum Powstania Warszawskiego

 O Powstaniu Warszawskim wydaje się nam,że wiemy dużo.Przecież jest tyle książek, filmów na ten temat, to jak można nie wiedzieć, wiemy co się wtedy działo i już. Myślałam tak i ja...... Wyszłam wstrząśnięta- niesamowita lekcja historii- jeśli tylko możecie to zajrzyjcie .
wtorek, 7 marca 2017

Żółto niebieskie tulipany

 Bardzo lubię robić małe sukieneczki w tulipany. Często powracam do tego znalezionego w necie tulipanowego wzoru. Kiedy potrzebne były dwie prawie takie same sukieneczki dla laleczek  Evi, sięgnęłam znowu po ten wzór.