niedziela, 18 sierpnia 2019

Niby nic, a jednak żal.....

          Niby nic zwyczajny kwiat, a jednak....


Bardzo lubię hortensje. Podobają mi się zarówno ogrodowe jak i drzewiaste. Cieszą oko swoimi zmieniającymi się kolorami. Hortensje ogrodowe tego lata bardzo szybko straciły intensywna barwę kwiatu, natomiast drzewiaste dopiero pokazują swój urok.
                                               Nowy nabytek bordowa.
                                                          Dwulatek różowa.

              Oczko w głowie biała. Ten krzak podoba się jednak nie tylko nam....Muszę mieć okropną minę widząc kolejne dziury po połamanych kwiatach.... Czasami złodziejaszki przychodzą już przygotowani z sekatorem i bezkarnie wycinają gałązki z wszystkich krzaczków. Chyba muszę zainwestować w monitoring.


11 komentarzy:

BasiaW pisze...

Piękne hortensje. Dla złodziei nie miałabym litości.

Iwona pisze...

Kochana ja nie zdążyłam wiśni zerwać, bo złodziej w nocy przyszedł i tylko 1 swój but zostawił. Hortensje masz piękne, więc nic dziwnego,że się komuś spodobały. Może warto żywopłotem zasłonić wszystko, co się ma. p[ozdrawiam serdecznie.

Maks pisze...

Wspaniałe masz hortensje, obrodziły kwiatami bardzo bardzo! Jednak te roślinki się nie poddają tym suszom, ulewom i innym anomaliom pogodowym... Pozdrawiam! ;)

jajołki pomysłowe pisze...

Cudne są hortensje> Zwłaszcza biała pięknie się rozrosła :-) Pozdrawiam serdecznie

nawanna pisze...

Nie do wiary jak ktoś odważa się sięgać po nie swoje:(
Też uwielbiam hortensje i masz racje, ogrodowe szybko straciły swój blask. Masz piękne rośliny, szczególnie ostatnia zachwyca swym rozmiarem kwiatostanów.
Miłego dnia:)

anabell pisze...

Może jednak powinny wrócić dość drastyczne kary za złodziejstwo? Tu hortensje kwitły bardzo wcześnie bo zimy to właściwie nie było, teraz większość już przekwitła.Mam nadzieję, że gdy zainwestujesz w monitoring to przeglądając
potem film nie doznasz szoku, że to działkowi sąsiedzi Cię oskubali z kwiatów.

Urszula97 pisze...

Cudowne kwiaty a hortensje w roli głównej.Kradzież mi nie obca, zrywamy np pomidory lekko różowe bo kusza niektórych.Kiedyś gościu pozbierał pomidorów,ogórków, śliw i to kilka razy a potem sprzedawał na bazarku.Kiedyś go przyłapano, przyjechała policja i co ? zbyt mała szkodliwość czynu.

tonka pisze...

Cudne hortensje,właściwie trudno się dziwić złodziejom-taki żarcik ;)Tak naprawdę to faktycznie łapy obcinać.U mnie jest tak sucho,że hortensje bukietowe ledwo zakwitły(a i tak mikre),to zaraz przywiędły i zaczeły chorować.Ogrodowe w ogóle nie chcą u mnie kwitnąć i dałam sobie już z nimi spokój.Popatrzę choć na Twoje:))

violka pisze...

Też uwielbiam te kwiaty. Są tak bogato wybarwione. Szkoda, że ludzie wolą urwać i trzymać w wazonie (krótko) niż móc się cieszyć widokiem kwiatów na rabacie i to znacznie dłużej.

Inka pisze...

cudne roślinności, cudne!
przykro czytać o tych Z.

Sztuka rękodzieła pisze...

Też jestem fanką hortensji, w moim ogrodzie, jeśli go kiedyś będę mieć, będą hortensje każdego rodzaju:-)