sobota, 13 marca 2021

Wiosenny guzik

               Przyszła wiosna jeszcze troszkę nieśmiała, ale już jest. Z każdym dniem będzie cieplej i coraz bardziej kolorowo. Chociaż ośnieżone zimowe pejzaże mi się podobają, to jednak  z wiosną  inaczej  się oddycha. Z większą werwą zabieram się też do wiosennych porządków. Nareszcie wzięłam się za segregację małych guziczków potrzebnych do lalkowych ubranek. Miałam je połączone podobnymi kolorami. Teraz każdy kolor dostał inny osobny woreczek. Już widzę ile czasu marnowałam na wyszukanie potrzebnego koloru.  Jest mi zawsze potrzebna  spora ilość różnych barw  zapięć, gdyż jak chwycę za jakąś  włóczę lubię już mieć kolorystycznie dopasowane guziki. Guziczki mam z likwidowanych starych bluzek koleżanek lub z SH.

                      Ostatnia guzikowa dostawa od koleżanki. Czyli guziczki dla mnie, koszule do recyklingu. Kiedyś podobne maleństwa wrzuciłabym do dwóch woreczków, teraz każdy kolor został osobno zapakowany. Stare nitki usunę na końcu.


 

8 komentarzy:

Urszula97 pisze...

Też zbieram guziki ale nie hobbystyczne, po prostu czasami są potrzebne.Pozdrawiam

Anna pisze...

Belles photos ! Le printemps aussi est arrivé chez nous !
Bon week-end !
Anna

Małgosia pisze...

Hahaha - właśnie wczoraj i ja zrobiłam porządek ze swoimi; też posegregowałam kolorami. Włożyłam je do takiej skrzyneczki, gdzie kiedyś przechowywałam nici. Teraz robię porządek z nićmi - sporo ich mam w różnych kolorach. Łączę je po kilka nitek i przerabiam na kreacje dla lalek:))
Świetny sposób na pozbycie się zapasów.
Serdecznie pozdrawiam:))

Iwona pisze...

Piękne, wiosenne kwiaty, patrząc na nie, aż się weselej robi. Pozostałości guziczków zawsze wkładam kolorami do woreczków, w razie czego, łatwiej znaleźć odpowiednie. Ty sporo ich nazbierałaś, pozdrawiam serdecznie.

Anna pisze...

Guzików nie zbieram ale taki pomysł na posegregowanie ich bardzo mi się podoba. U mnie jak na razie kwitną ranniki,pozdrawiam Ania

Atelier Marysi pisze...

Zbiór guziczków będzie potrzebny na dalsze kolekcje dla lalek. Mimo pandemii , wiosna cieszy jak zawsze i daje nadzieję. Dobrego tygodnia 🌷🌺🌺🌺🌺🌺🌷🌷🌺🌷🌺🌷🌷

AgataZinkiewicz pisze...

Jak wesoło na serduchu się zrobiło. Wspaniałe wiosenne widoczki. Fajna kolekcja guzików. Pozdrawiam.

Beata T pisze...

Cudna wiosna u Ciebie Ewo :) guziczki guziczki nigdy ich dość haha dobrze że moje tego nie widzą bo gdzieś się tam plączą nie posegregowane ;)
pozdrawiam